بیمارستان رازی

 تاریخ تاسیس: ۱۳۵۱

 تلفن: ۰۴۱۳۳۸۰۴۴۸۶-۹۰

 آذربایجان شرقی، تبریز، جاده ائل گلی، گلشهر، اول بهارستان، ساختمان کلینیک تخصصی و فوق تخصصی امام خمینی

حوزه های تخصصی


جستجو یا محدود کردن نتایج{{$select.selected.sp_name}}

فیلتر تقویم پزشکان


{{$select.selected.doc_family}}

{{$select.selected.sp_name}}

فیلتر تقویم خدمات


{{$select.selected.service_caption}}

تاریخچه مرکز 
بیمارستان رازی تبریز در سال ۱۳۵۱ وابسته به اداره بهزیستی و توان بخشی در جاده ائل گلی در زمینی به مساحت ۸/۵ هکتار با چشم اندازی بسیار زیبا و سرسبز و در یکی از مناطق خوش آب و هوای تبریز احداث گردید. فضای فیزیکی این بیمارستان با قرار گرفتن بلوک های ساختمانی بازیر بنای ۱۲۰۰ مترمربع در یك فضای سبز بسیار زیبا و با فواصل مناسب از یکدیگر، زیبایی خاصی را به این بیمارستان بخشیده است در سال ۱۳۵۳ این بیمارستان با زیر بنای تقریبی ۱۱۰۰۰ مترمربـع با ۳۵۰ تخت مصـوب و با امکانات پاراکلنیـکی رادیولوژی و آزمایشگاه به بهره برداری رسید و در سال ۱۳۵۴ سه بخش روانی، معتادین و ریوی نیز افتتاح گردید.درسال ۱۳۶۲ بخش بیماری های ریوی به مرکز آموزشی و درمانی سینا منتقل ودر سال ۱۳۶۴ به همت روانپزشکان وقت این مرکز بیماران روانی تپه لی باغ به این مرکز منتقل كه تا سال های ۱۳۷۲ بیماران روانی این مرکز در بخش‌های: فارابی، زنان،  ابوریحان، شفا تحت درمان قرار می‌گرفتند. پس از آن با احداث ساختمان جدید روانپزشكی مركز توسط جمعیت خیریه نوبر كه گنجایش۳۰۰ تخت بیمارستانی را دارد تعداد تخت های ثابت به ۶۵۰ تخت بیمارستانی رسید.

معرفی مرکز
مركز آموزشی، درمانی رازی از بزرگترین مراکز آموزشی، درمانی درسطح استان می‌باشد كه پذیرای بیماران روانی ومعتادین بوده و با تمامی توان در درمان و نگهداری آنها می كوشد . این مركز دارای ۱۶ بخش با۶۵۰ تخت ثابت ۶۶۵ تخت فعال بخشهای پاراكلنیك می‌باشد كه شامل درمانگاه تخصصی، ECT ,EEG,EMG,TCD، رادیولوژی، سونوگرافی واكوكاردیوگرافی وآزمایشگاه تخصصی وفیزیوتراپی بوده و با تیمی متشکل از متخصصین روانپزشکی، روانشناسان، متخصصین اعصاب، متخصصین داخلی و کارشناسان متعهد وورزیده پرستاری و پیراپزشکی بصورت شبانه روزی در خدمت مردم و بیماران می‌باشد این مركزدر سایه‌ی فعالیت‌های جمعی همکاران هیئت علمی با تربیت نیروی انسانی متخصص و درمان بیماران به عنوان یکی از مراکز آموزشی پژوهشی و تخصصی درمانی شناخته شده است.


ساختمان اداری و درمانگاه
این ساختمان شامل دفتر ریاست و مدیریت، دفتر پرستاری، اموراداری، امور مالی، کارگزینی، مددکاری، دفتر بهبود کیفیت، خدمات اداری، دبیرخانه، رایانه، مدارک پزشکی، روانشناسان، آموزش ضمن خدمت، بهداشت محیط، واحد رسیدگی به شکایات و طبقه اول این ساختمان شامل درمانگاه روانپزشکی و مغز و اعصاب می‌باشد.
کلیه پرسنل جدیدالورود در بدو ورود به مرکز با در دست داشتن معرفی نامه از دانشگاه به واحد کارگزینی مراجعه می‌نمایند. برای این پرسنل بعد از انجام آزمایشات خاص و مراحل استخدامی و تایید آزمایشات پرونده کارگزینی تشکیل می‌شود و جهت شروع بکار به واحد مربوطه معرفی می‌شوند. همچنین فرد جدیدالورود جهت تشکیل پرونده در واحد امور مالی به این واحد مراجعه می‌نماید پس از اخذ مدارک لازم به بانک مربوطه جهت افتتاح حساب معرفی می‌شوند. کلیه پرسنل جدیدالورود باید در آزمون دوره توجیهی شرکت نمایند و در صورت قبولی توسط مسئول آموزش ضمن خدمت شناسنامه آموزشی برای فرد ایجاد می‌شود تا در آزمون‌های ضمن خدمت شرکت نماید. پرسنل جهت گرفتن گواهی اشتغال و کلیه امور رفاهی به واحد کارگزینی و همچنین مسایل مالی به واحد امور مالی باید مراجعه نمایند.


بخش‌های بالینی
شامل بخش‌های اورژانس، ذکریا لقمان، طوس سینا، فارابی سالمندان، اعصاب زنان، اعصاب مردان، ICU، LTM، بوعلی، حیان، داخلی، درمان، شفا، روانپزشکی کودکان می‌باشد که به بیماران بستری ارائه خدمات بالینی می‌نمایند.


واحدهای پاراکلینیک
این واحدها شامل داروخانه سرپایی و بستری، رادیولوژی، سونوگرافی فیزیوتراپی، درمانگاه تخصصی اعصاب و روانپزشکی، روانپزشکی کودکان، الکتروشوک، نوار مغزی، درمانگاه تندرستی، درمانگاه روانشناسی، دندانپزشکی، آزمایشگاه  می‌باشند.


واحدهای پشتیبانی
این واحدها شامل انبار، کارپردازی، تاسیسات، رختشویخانه، خیاط خانه، تغذیه، استرلیزاسیون هستند. در صورت نیاز به وسایل مصرفی با تکمیل فرم درخواست کالا با پاراف مسئولین می‌توان لوازم مورد لزوم را تهیه کرد و در صورت نبود وسایل طی فرآیند خرید کالا تامین می‌شود.

خدمات رفاهی
این خدمات شامل واحدهای مسجد، کتابخانه، روابط عمومی، سلف مرکز، مهدکودک، بوفه، سرویس‌های ایاب ذهاب و آژانس تلفنی که در مرکز مستقر است، می‌باشند.

 

{{row.type_caption}} {{row.node.node_title}}

خدمات:

رزرو