بیمارستان کودکان

 تاریخ تاسیس: ۱۳۶۰

 تلفن: ۰۴۱۳۵۲۶۲۲۵۵

 آذربایجان شرقی، تبریز، خیابان ششگلان

حوزه های تخصصی


جستجو یا محدود کردن نتایج{{$select.selected.sp_name}}

فیلتر تقویم پزشکان


{{$select.selected.doc_family}}

{{$select.selected.sp_name}}

فیلتر تقویم خدمات


{{$select.selected.service_caption}}

نوبت‌دهی در این مرکز درمانی، یک ماه قبل از سر رسید نوبت در ساعت ۰۰:۰۰ بامداد فعال می‌باشد.

تاریخچه:
این مرکز در سال ۱۳۴۹ با مساحت اولیه ۹۳۰۳ متر مربع و توسط مالک آن به نام آقای فرمان فرمائیان با زیربنای۱۰۷۵۲مترمربع تحت عنوان بیمارستان فرمانفرمائیان افتتاح و به دانشگاه واگذار شده است. این بیمارستان تحت همین نام و بصورت یک بیمارستان عمومی مخصوصا در رشته‌های داخلی جراحی و اورتوپدی فعالیت‌های درمانی خود را شروع و بعداً بصورت رسمی به یک مرکز آموزشی درمانی تغییر نام یافت و در کنار امر درمان بیماران تاکنون به تربیت دانشجویان مختلف نیز می پردازند. بتدریج با احساس نیاز استان به یک مرکز تخصصی مخصوص اطفال و از طرفی وجود تعداد کافی متخصصین کودکان، نام مرکز را به مرکز آموزشی و درمانی کودکان تغییر و در سال  ۱۳۷۵ با توسعه فضای درمانی و آموزشی و انتقال بخشهای داخلی و نوزادان بیمارستان اسد آبادی به این مرکز، بعنوان مرکز تخصصی و فوق تخصصی کودکان به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

«تنها مرکز تخصصی و فوق تخصصی اطفال ۱۴ سال در سطح منطقه شمال غرب کشور»
مساحت ۱۰۶۸۸ مترمربع زیربنا ۱۲۵۵۰ مترمربع

بخش‌های درمانی تخصصی و فوق تخصصی بشرح زیر می‌باشد:
جراحی عمومی، گوش و حلق و بینی، ICU مراقبتهای ویژه (نوزادان، طفال) داخلی، اعصاب، گوارش، کلیه،‌ ارولوژی، -بخشهای عفونی،‌نوزادان، انکولوژی (خون)، آلرژی، غدد و داخلی قلب و عروق

اورژانس مرکز به صورت شبانه روزی و درمانگاه های تخصصی و هموفیلی و تالاسمی و شیمی درمانی بصورت صبح و عصر و درمانگاههای فوق تخصصی در طی ایام هفته فعال می‌باشد. مرکز آموزشی و درمانی کودکان تبریز با دارا بودن تمامی رشته های تخصصی کودکان و نوزادان بعنوان تنها مرکز در  شمال غرب کشور خدمات تشخیصی، درمانی، آموزشی و پژوهشی را با استفاده از آخرین اطلاعات و تجهیزات روز ارائه نموده و نیروی انسانی متخصص تربیت می نماید.
این مرکز سعی دارد با ایجاد محیطی شاداب، پویا و امن، آرامش و رضایت کودکان و همراهانشان را تامین نموده و با بهره گیری از اساتید و کارکنان با انگیزه و توانمند خود در جهت ارتقاء سلامت کودکان جامعه گام بر دارد. مرکز آموزشی و درمانی کودکان در نظر دارد با استقرار استانداردهای اعتبار بخشی و تقویت واحد بهبود کیفیت، خدماتی با حداکثر کیفیت  به مراجعین خود ارائه نموده و رضایت آنان را جلب نماید. ارتقاء ایمنی مراجعین و کارکنان با استفاده از استقرار استانداردهای بیمارستان دوستدار ایمنی بیمار از اولویتهای اصلی این مرکز می باشد. این مرکز تلاش می نماید با جلب حمایتهای نهادها و اقشار مختلف، با توسعه بخشها و امکانات و جذب نیروهای متخصص، کارائی و اثربخشی خود را درجهت ارائه ی خدمات بهتر به جامعه تحت پوشش افزایش دهد. این مرکز در نظر دارد بعنوان بیمارستان قطب در سطح کشور و کشورهای همجوار ارائه خدمت نماید.

 

 

{{row.type_caption}} {{row.node.node_title}}

خدمات:

رزرو